آموزش کامپیوترویندوز

✅آشنایی با خطاهای رایج ویندوز

✅آشنایی با خطاهای رایج ویندوز

🔰اول باید بدونیم که چرا ویندوز ارور میده ؟
❓مطمئنا تا به حال با خطاهای زیادی در سیستم عامل ویندوز مواجه شده اید بیشتر این خطاها به صورت یک پنجره پاپ آپ به کاربر نمایش داد ه می شوند.

ان خطاها اغلب مبهم بوده و راه درستی را جهت حل مشکل در اختیار کاربران قرار نمیدهدند .

بیشتر اوقات با ارائه بروز رسانی ها این مشکلات برطرف می شود اما برخی از خطا ها بوده که همچنان پا برجا است و راه حلی برای مرتفع نمودن آن ها رائه نمی شود .

۱️⃣خطای ۸۰۰۷۰۰۵۷*۰ چیست ؟

⭕️متعلق به خطایی است که روی رایانه تمام کاربرا به یک شکل نمایش داده میشود این خطا از زمان ویندوز xp ّبه رایانه ها راه پیدا کرد و بصورت فنی زمانی که سیستم به روز رسانی ویندوز با مشکل اجرا میشود به نمایش در می آید .

برای حل این خطا نیاز است تا نام پوشه Software Distribution را تغییر داده و برخی فایل ها رجیستری را ویرایش و برخی فایل های خراب را مجدد جایگزین نمایید.

۲️⃣خطای DLL چیست ؟

⭕️گاهی اوقات هنگام اجرای برنامه ها با خطای
The program Cant be star because xyz.dll is missing from your computer

طبق تجربه ممکن است ابتدا به جستجوی فایل dll در اینترنت بپردازید و فایل سالم را دانلود کرده و جایگزین کنید تا مشکل حل گردد اما به نظر نمی رسد این راه حل منطقی باشد به جای این کار بهتر است بروز رسانی درایو ها را بررسی کنید دانلود کردن فایل های dllاز سایت های غیر ایمن می تواند مشکلات زیان بار تری بوجود بیاورد .

۳️⃣خطای صفحه آبی چیست؟

برخی از متداول ترین خطاهای صفحه آبی عبارتند از

▶️Driver IRQL NOT LESS OR EQUAL
⭕️معمولا به خاط وجود یک درایور خراب اتفاق می افتد به روز بودن درایور ها به خصوص درایور سخت افزاری که اخیرا نصب کرده اید راباید چک کنید .

▶️PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
⭕️این خطا معمولا هر از گاهی که یک قطعه جدید سخت افزاری به سیستم خود اضافه کرده باشید رخ می دهد تمامی این قطعات را چک کرده و نسبت به نصب مجدد درایور آن ها اقدام نمایید معیوب بودن رم ، خدمات سیستم از دلایل دیگر این خطا به شمار می روند.

▶️NTFS FILE SYSTEM
⭕️با دیدن این خطا بدانید که هارد درایو شما مقصر اصلی است تمامی کابل های متصل شده به درایو را مورد بررسی قرار دهید دیسک را با فرمان chkdsk /r /f در command prompt اجرا کنید و پس از آن سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید تا اسکن به هنگام راه اندازی اجرا شود .

برچسب ها

محمد اکرامی

محمد اکرامی هستم دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار برنامه نویس سی شارپ طراح سایت وردپرس

There are no comments yet

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن